Rok 2019

Európska výstava psov, Rakúsko 2019 - European Dog Show, Austria 16.6. 2019

BASTIEN BLUE SLOVAKIA 

Ex1, CAC, CACIB, BOB EURÓPSKY VÍŤAZ 2019!!!

Naše srdcia plesajú radosťou! Na to, že sme v našej CHS odchovali zatiaľ iba dva vrhy, sme dosiahli úspech naozaj vysoký. A to si nesmierne ceníme a vážime! Potvrdilo sa, že nepotrebujeme odchovávať každý rok 2-3 vrhy, nemusíme mať doma 5 súk, nemusíme sa chovu venovať 20 rokov a úspech sa vie dostaviť aj bez toho. To čo robíme, robíme srdcom a najmä nezabúdame na ľudskosť, ktorá sa žiaľ v dnešnej dobe vytráca.

 

 

 

Práca, práca, práca!

Kým náš odchov zbiera ocecenia v kruhu výstavnom, my sa naplno venujeme práci! Nemo Blue opäť v akcii.
 

 

Dva BOB za jeden deň !

Dňa 9.6.2016 za dva odchovanci z našej CHS zúčastnili dvoch výstav, na Slovensku aj v Čechách.

 

ANISE LA MIA BELLA BLUE SLOVAKIA 

IIDS Nitra 9.6.2019 

V1, CAC, Derby Winner Show 2019, crufts qualification, CACIB, BOB!

 

BASTIEN BLUE SLOVAKIA

KV BK ČR - 9.6.2019

V1, CAJC, JUNIOR CLUB WINNER, BOJ, BOB!!!

(Spolu 6 BBG, Bastien porazil psa v triede šampiónov).

 

Som hrdá na náš chov a ďakujeme majiteľom za všetko.

 

5/2019: Srnčia sezóna otvorená! 

V našej CHS sú psy v praxi naozaj využívané!  Nie sú to len ,,skúškové,, psy ktoré okrem absolvovaných skúšok, žiaĺ les a poľovníctvo nepoznajú. Dokonca sa stále častejšie objavujú majitelia psov, čo o svojich jedinoch hovoria ako o poľovných a pritom nemajú žiadne skúšky a poľovníctvu a poľovníckej kynológii sa vôbec nevenujú. Preto si kladieme otázku, kam tento ,,trend poľovníckej kynológie BBG speje,,? Pre nás je poľovný pes v tedy naozaj poľovný, ak po skúškach aj prax reálne vykonáva a je jedno či je deň, noc, hmla, zima, dážď či mrzne, alebo nás oblieva v sparnom letnom ráne pot. Preto by pomenovanie pes poľovný - pracovný mal majiteľ písať iba k takému BBG, ktorý si to aj zaslúži. Srnčia sezóna začala a náš mladý, ani nie dvoj ročný Nemo opäť dokázal, že si titul šampióna práce BK SR právom zaslúži. V našej CHS budeme naďalej pokračovať v tomto duchu a poľovníckej kynológii sa budeme reálne aj venovať, pretože absolvovaná skúška  je na začiatku iba ,,kúsok,, papiera - je to prvý krok, ale skutočná  realita začína až v praxi. 
A teraz k samotnej dohladávke. Ranná postriežka bola úspešná. Srnec sa ukázal v skorých ranných hodinách. Napriek výbornému zásahu, srnec zaznačil a odbehol do mladiny. Pes bol nasadený na pofarbenú stopu. Aj keď nešlo o extra dlhú dohladávku, Nemo išiel po stope bez zaváhania a úspešne srnca dohladal. Každá skúsenosť je pre psa výborná škola do jeho, veríme že dlhého poľovníckeho života s nami. 
 
 
 

5/2019: NEMO BLUE získal svôj už 6 šampionát krásy!

Stáva sa jednoznačne momentálne najúspešnejším psom (výstavným aj pracovným) nie len na Slovensku!

NEMO BLUE získal titul Slovenský šampión krásy. Je to jeho 6 šampionát. Okrem toho je čakateľom na klubového šampióna krásy a CIE. Súčasne je šampiónom práce BK SR, ako jediný pes samec plemena modrý gaskonsky baset! Zároveň  má na konte aj cenné canisterapeutické skúšky. Je víťazom výstavného a pracovného pohára BK ČR ako aj na Slovensku a zároveň aj celoslovenskej súťaže SKJ!  Sme na neho hrdí a to že je momentálne naj psom si právom zaslúži.

 
 
 

Vrcholný úspech pre našu chovatľskú stanicu!!!

Klubová výstava Basset klubu SR - Club show Basset klub SR 27.4.2019. rozh. Vladimír Piskay

Spolu sa na výstavu prihlásilo až 13! zástupcov plemena modrý gaskonky baset.
(Together, she signed up for the show 13 BBG!) a to ako sme dopadli je niečo neopísateľné!

BASTIEN BLUE SLOVAKIA V1, CAJC, klubový víťaz mladých (Junior Club Winner) BOB! Junior BIS!
Klubový šampión krásy mladých (Club Junior Champion)

NEMO BLUE V1, CAC, CC, víťaz triedy pracovnej, Slovenský šampión krásy (Champion of Slovakia), rozbehnutý klubový šampión krásy. 

BELLA BLUE SLOVAKIA VD, úspešne absolvovaná bonitácia

CALIOPE BLUE ALEDOS V1, CAC, CC, klubový víťaz (Club Winner), BOS, víťaz triedy pracovnej, Najkrajší pracovný pes klubovej výstavy (Best working dog club show

ANISE LA MIA BELLA BLUE SLOVAKIA V1, CAC, CC. víťaz triedy šampiónov, rozbehnutý grand šampión Slovenska a klubový šampión krásy

CALIOPE + NEMO - Najkrajší pár klubovej výstavy, 1 miesto The most beautiful couple of club show dogs!

CHS BLUE SLOVAKIA - najkrajšia CHS klubovej výstavy 1 miesto - nicest kennel club show!

Táto výstava bola pre nás naozaj výnimočná a bola to doslova čerešnička na torte za to, o čo sa pre plemeno modrý gaskonsky baset snažíme.
Ďakujeme majiteľom našich odchovov za lásku čo svojím láskam dávajú! Som naozaj rada, že sme dokázali, že nezáleží až tak na kvantite, ako na asi niečom inom.
Radim Matuška ďakujeme za foto!
 
 

Ďalší úspech pre našu chovateľskú stanicu!

BASTIEN BLUE SLOVAKIA

V1, CAJC, BOJ, BOB, JCH ČR!

CACIB ČESKÉ BUDĚJOVICE 13. 4. 2019

 

Nemo zase víťazom!!!

25.3.2019 

Som na toho nášho Francúza právom hrdá 

Nemo sa stal víťazom aj vystaveného pohára Basset klubu ČR. Nemo winner of the Show Cup Basset club CZ.

Okrem toho som hrdá aj na svôj chov, pretože Anise La Mia Bella Blue Slovakia získala prvenstvo v kategórii súk! Gratulujeme majiteľom! 
 

 

Vrh B oslavuje narodeniny 3.3.2019

Dnes je to presne rok, čo na svet prišiel milovaný Vrh B! Rok ubehol ako voda, prežili ste všeličo, smiech aj plač, najmä keď majiteľov nešťastne opustil Blaser ale čo je teraz hlavné...som si istá že každé šteniatko bolo a je milované a má svoju TOP rodinu! Moje ,,malé,, modré lásky, prajeme vám všetko najlepšie, veľa zdravia, plné bruška  veľa úspechov v poli výstavnom aj pracovnom a najmä aby ste tu s nami ešte min 20 rokov boli ..lásku a krásny život vám želať nemusím, to na 100% máte  Ďakujeme majiteľom za lásku a starostlivosť! Milovali sme vás pri narodení a ostanete v našich srdciach celý život! Today is exactly the year that the beloved Litter B came to the world! My "little" blue love, we wish you all the best, a lot of health, full of bellies  a lot of success in the field of exhibition and work. We like you 
 
 
 

NEMO BLUE absolútnym víťazom!!! 25.2.2019

SLOVAKIA DOG CUP 2018
OPEN SLOVAKIA DOG CUP 2018
 
 
 

NVP Bratislava 24. 2. 2019

Čo viac si ako chovateľ a majiteľ môžem priať  What more as a breeder and owner can I wish for 

 
 
 

Victory show 23.02.2019 - ANISE LA MIA BELLA BLUE SLOVAKIA

 

NEMO BLUE ZASE VÍŤAZOM!

2/2019
Tento krát Nemo svoje kvality obhájil aj v českom bassset klube. Tešíme sa! NEMO získal naozaj vysoký počet bodov, nie len v plemene ale aj celkovo za každé plemeno v klube.
 
 

ĎALŠIE PRVENSTVO!

Členom Basset klub ČR sme už nejaký ten rok a naozaj nás teší! že práve naša sučka Caliope Blue Aledos ako prvý zástupca plemena Modrý gaskonský baset BBG získal titul Klubový šampión BK ČR a bola zverejnený na webovej stránke BK ČR.
 
Pomerne krátku dobu po uverejnení toho oznamu, sa ozvala majiteľka inej sučky BBG, ktorá splnila podmienky v roku 2006. Je zaujímavé, že o titul prejavila záujem po 12 rokoch :-) Takže sa opravujem, Caliope je druhou sučkou ktorá splnila podmienky na udelenie titulu, ale prvou ktorá  titul dostala a bola tak prvá zverejnená na webovej  stránke BK ČR.
 

DUO CACIB BRNO - BASTIEN BLUE SLOVAKIA

Skvelá správa prišla aj s poza hraníc.
BASTIEN BLUE SLOVAKIA.
2.2.2019,  EX1, CAJC, BOJ, BOB! CRUFTS QUALIFICATION 2020.
3.2.2019. EX1, CAJC, BOJ, BOB! 
Gratulujem majiteľom!!! a som právom hrdá! Zdá sa, že Bastien má dobre našliapnuté a raz dobehne svoju mamu Caliope, ktorá ma na konte už 9 šampionátov krásy.
Mama a syn :-)
 

Otvárame výstavú sezónu 2019! CACIB NITRA 26.1 - 27.1.2019

CACIB Nitra, 26.1.2019
ANISE LA MIA BELLA BLUE SLOVAKIA - EX1, CAC, CACIB, BOB!
CACIB Nitra, 27.1.2019
NEMO BLUE - EX1, CAC, CACIB, BOB!
 
 
 
 

Ďalšie víťaztvo!

Prinášame výsledky - dve súťaže na Slovensku! - dve víťaztvá! Slovakia dog cup 2018 a Open Slovakia dog cup 2018.

NEMO BLUE sa stáva absolútnym víťazom v oboch kategóriách!!! 

Zabodoval tak ako najúspešnejší modrý gaskonský basset v plemene tak zároveň aj najúspešnejší pes. (Spolu 6 psov, celkovo 12 jedincov).
Zároveň som hrdá aj na náš odchov:
Anise La Mia Bella Blue Slovakia ktorá skončila v oboch kategóriách celkovo na druhom mieste a zároveň skončila ako najúspešnejšia suka!!! (Spolu 6 súk)
Zároveň napriek veku iba 9 mesiacov sa Bastien Blue Slovakia a Bella Blue Slovakia krásne prezentovali a držíme našich odchovánkom A aj B vrhu úspešnú sezónu aj v roku 2019.
 
 
 

Úspešný začiatok nového roku!

Čo viac si priať na začiatok roku ako víťaztvá v klubovej súťaži Basset klubu SR - súťaž o TOP BBG v kategórii exteriér a výkon.
 
ANISE LA MIA BELLA BLUE SLOVAKIA - TOP BBG 2018 female, BASSET KLUB SR EXTERIÉR 
Anise sa stala najúspešnejšou výstavou sukou za BK SR za rok 2018.
Majiteľom gratulujeme a ďakujeme! 
 
NEMO BLUE - TOP BBG 2018 dog, BASSET KLUB  SR  - EXTERIÉR + VÝKON!!!
Nemo sa napriek svôjmu pomerne nízkemu veku stal najúspešnejším psov v oboch kategóriách! teda exteriér aj práca za rok 2018!